Michael Parkes

Michael Parkes (narodený v roku 1944 v Sikeston, Missouri)

Je americký umelec žijúci v Španielsku, ktorý je najviac známy pre prácu v oblasti Umenia Fantasy a Magického realizmu. Špecializuje sa na maľby, kamenné litografie a sochy. Parkesova práca je široko dostupné vo forme vlastného vydania masovej výroby, tlači plagátov a deviatich vydaných kníh.

Parkes študoval grafiku a maľbu na Kansaskej Univerzite. Ako študent bol fascinovaný rôznymi grafickými postupmi, neskôr sa stal profesionálom v stredne ťažkej farebnej kamennej litografii. Mnohé z jeho posledných prác boli vyrobené ako Aurographics,

Jeho unikátny štýl sa vyvinul v izolácii, po období, v ktorom sa vzdal praxe umenia a šiel do Indie hľadať filozofické osvietenie.

Čoskoro maľoval väčšinou v abstraktnom expresionizme, štýle bežnom medzi jeho učiteľmi. Avšak, neskôr začal kresliť a maľovať v štýle precízneho detailného zobrazenia. Tento štýl je v zásade realistický, ale často používa kúzelné predmety, s obrazmi z rôznych tradícií, vrátane kabalistiky a tantry. Podivným stretnutím tajomnej beštie okrídlenej ženy s dobrom a zlom bojuje proti ich večnému konfliktu.

Michael Parkes

Podkategórie

Aktívne filtre